Anglia arriti të kualifikohet në finalen e Europianit pasi mposhti me shifrat 2-1 Holandën. Tifozët nuk mund të ishin më të lumtur se kaq pasi shumë pak e mendonin që “Tre Luanët” do të kalonin me paraqitjen zhgënjyese që kanë bërë deri tani.

Një video është bërë virale në rrjet, ku protagonistë janë tifozët anglezë dhe një polic gjerman që duket si trajneri Sauthgejt.

Ky i fundit qëndron në mes teksa është i rrethuar nga tifozët që i këndojnë.