Thuhet se Tom Cruise është ndarë nga e dashura e tij socialiste ruse, Elsina Khayrova, vetëm disa ditë pasi takoi fëmijët e saj.

Aktori i “Top Gun”, 61 vjeç dhe Elsina, 36 vjeç e cila është ish-gruaja e oligarkut Dimitry Tsvetkov, besohet se janë takuar për herë të parë dhjetorin e kaluar gjatë një feste në Mayfair, ku u panë duke kërcyer.

Por tani raportet kanë dalë se rrugët e tyre janë ndarë, vetëm disa ditë pasi ajo takoi fëmijët e saj.
Thuhet se Tom u shkëput nga kjo marrëdhënie, por donte të qëndronin miq sepse ata jetojnë në të njëjtin bllok apartamentesh në Londër.

“Të përfundosh gjërat me një notë të keqe do të ishte e vështirë nëse do të përplaseshin me njëri-tjetrin në ashensor,” tha një burim për The Sun.

“Nuk ka ndjenja dashakeqe mes tyre dhe për Tomin, marrëdhënia e tyre thjesht shkoi në rrjedhën e saj.”

Elsina ka një djalë dhe një vajzë nga martesa e saj e mëparshme me oligarkun rus dhe tregtarin e diamanteve, Dimitry Tsvetkov.

Elsina është vajza e Rinat Khayrova, një politikan kryesor rus që ka një pasuri rreth 5 miliardë paund dhe është një aleat i ngushtë i Presidentit Putin.

Ndarja e tyre vjen pasi javën e kaluar u raportua se Tom po afrohej më shumë me Elsinën dhe kishte kaluar rregullisht netët në apartamentin e saj të mrekullueshëm në Londër, thanë miqtë për MailOnline.

Dyshja morën pjesë së fundmi në një darkë gala vezulluese në mbështetje të Bamirësisë së Ambulancës Ajrore të Londrës në hotelin me pesë yje Raffles, ku Princi William ishte mysafir nderi.

Dyshja mbërritën në ngjarjen e shkëlqyer veç e veç, por miqtë e asaj kohe thanë se ata kishin kaluar gjithnjë e më shumë kohë së bashku, ku aktori hollivudian ka qenë një vizitor i rregullt në apartamentin e saj luksoz prej 10 milionë paund në Knightsbridge.

Një burim i tha MailOnline se dyshja i kishte zyrtarizuar gjërat, duke shpjeguar: Është e njohur në rrethin e Elsinës që ajo dhe Tom tani janë çift.  Ata janë afruar shumë gjatë javëve të fundit, por bëjnë shumë kujdes që të mos fotografohen së bashku sepse duan të ruajnë privatësinë e tyre. Tomi ka qëndruar natën në apartamentin e Elsinës, i cili siç mund ta imagjinoni është një vend shumë i bukur. Ata kënaqen së bashku dhe pavarësisht nga pasuria e tyre, bëjnë shumë gjëra që bëjnë çiftet normale.

Burimi zbuloi se çifti gjithashtu kishte darkuar privatisht në një numër restorantesh ekskluzive në Londër dhe gjithashtu kishin shijuar shëtitjet së bashku të maskuar nëpër  Hyde Park , i cili është afër shtëpisë së Elsinës.

Elsina postoi foto dhe një video të saj me një fustan të zi mahnitës të mbrëmjes teksa merrte pjesë në galën e London Air Ambulance Black and White, e cila mblodhi 1.2 milionë funte.

Tom u fotografua duke biseduar me Princin William, i cili me shaka kujtoi zgjedhjen e tij elegante të modës nga premiera e vitit 2022 e “Top Gun: Maverick” .

Aktori i Hollivudit dhe Elsina besohet se janë takuar për herë të parë dhjetorin e kaluar gjatë një feste në Mayfair, ku u panë duke kërcyer. Një i ftuar pohoi: Ata ishin të pandashëm, padyshim çift. Ai dukej se ishte i lidhur me të.

Elsina ishte e martuar më parë me Dimitry, 43 vjeç, i cili pretendoi se beteja e tyre e ashpër trevjeçare e divorcit i kushtoi atij 150 milionë paund.

Duke folur për MailOnline pasi u shfaq lajmi për romancën e ish-gruas së tij me Cruise, ai pretendoi se kishte shpenzuar 10 milionë funte për rroba dhe 2 milionë të tjera për çanta për të, gjatë martesës së tyre të trazuar 11-vjeçare.

Ai tha: Pavarësisht se me këdo që është, Tom Cruise apo këdo tjetër, ata duhet të jenë të vetëdijshëm se asaj i pëlqejnë gjërat më të bukura në jetë dhe ka shije të shtrenjta dhe luksoze. Tom duhet t’i mbajë sytë dhe portofolin e tij të hapur. Jam i lumtur për të, i uroj gjithë të mirat.

Tom u pa për herë të parë me të në dhjetor dhe u tha se kishte punësuar një kat të tërë të restorantit ekskluziv Mayfair Novikov për vaktin romantik për dy.

Sipas The Sun , Tom, i cili ka një vlerë prej 500 milionë paund, shtroi një darkë prej 500 £ për karavidhe dhe sushi për çiftin.

Tom ishte i martuar më parë me Katie Holmes, 45 vjeç, dhe dyshja kanë një vajzë Suri, 17 vjeç. Ceremonia e dasmës së Tom dhe Katie prej 2 milionë paund në nëntor 2006 u mbajt në kështjellën Odescalchi të shekullit të 15-të në Itali, me këngëtarin e operas Andrea Bocelli, Beckhams dhe J-Lo mes të ftuarve.

Katie bëri kërkesë për divorc në vitin 2012, duke marrë kujdestarinë e plotë të vajzës Suri.

Kohët e fundit, në vitin 2020, ai u përfol për një lidhje me yllin e “Mission Impossible”, aktoren britanike Hayley Atëell, 41 vjeç.

Një burim i tha The Sun në atë kohë: Ata janë takuar pas disa orësh dhe ajo ka qenë në lokalin e tij në Londër. Ata kalojnë shkëlqyeshëm dhe duken shumë të lumtur.

Megjithatë, thuhet se ata u ndanë vitin e ardhshëm dhe, korrikun e kaluar, Hayley hodhi poshtë thashethemet për marrëdhënien e tyre, duke pyetur: Pse më supozohen ose projektohen gjërat për marrëdhënien time me kolegun tim të punës dhe shefin?

Ajo tani është e fejuar me producentin muzikor Ned Wolfgang Kelly.