Spanja po përballet me Gjermaninë, takim i vlefshëm për raundin çerekfinal të Kampionatit Europian 2024.

Por një përplasje e fortë mes Toni Kroos dhe Pedrit, ka lënë të dëmtuar këtë të fundit.

Pedri, i cilësuar si ‘diamanti’ i mesfushës spanjolle ka ndjerë dhimbje në gjurin e majtë, duke u detyruar të lërë fushën e lojës, vetëm 6 minuta pas fillimit të sfidës, dhe në vend të tij vendoset Dani Olmo.