Ish-kryebashkiaku Vangjush Dako, Alqi Bllako, Xhevahir Lita, janë rikthyer në burgun e Durrësit.

Burimet pranë drejtorisë së burgjeve, bëjnë me dije se rikthimi i tyre lidhet me masat që pritet të mbahen në gjykatë dhe bëhet për lehtësim të distancës.