Golat: Shytemerja 33’/ Mara 23’, Perkeqi 70’

Shkendija Durrësit: Batusha, lamaj, Xhakolli, Sulaj, hajdari, Farruku, Kutrolli, Frroku, pergjoni, Pepkolaj, Shetemerja         U aktivizuan: Gjuzi, Cerriki

Teuta: Vata, Bashhysa, Shehi, Duka, Hajdini, Hoxha, Perkqi, Lika, Vila, Shala, Mara.

Tranjer: G. Begeja

Teuta e Begejës ka arritur të mposhtë rivalët e qyteti me rezultatin 2-1. Tranjeri i Teutës pothuajse nuk ka pasur stol pasi një pjesë e lojtarëve janë të dëmtuar por dhe me ekipin e parë si rasti i Gripshit. Djemtë e Teutës kanë kaluar në avantazh në minutën e 23’ me anë të Marës por baraspesha në pjesën e parë është vulosur nga Shytemerja. Pjesa e dytë nis më mirë për Teutën që kalon në avantazh në të 70’ me anë të Përkeqit, gol i cili mbetet i pa ndryshuar deri në fund të takimit.