Pas vdekjes në burg të liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny, ka reaguar edhe nëna e tij.

BBC shkruan se ajo thotë se djali i saj ishte “gjallë, i shëndetshëm dhe i lumtur” kur e pa për herë të fundit më 12 shkurt në një postim në Facebook të cituar nga gazeta Novaya Gazeta.

“Nuk dua të dëgjoj asnjë ngushëllim”, shton ajo në një postim të bërë në rrjetet sociale.