Kanë mberritur në gjykatën e Elbasanit 4 të rinjte që akuzohen për veprën penale “Vrasje në bashkëpunim” dhe  “Armëmbajtje pa leje” ndaj 15-vjeçarit Fatjon Bici në Gramsh.

Autori Orgito Çarçiu rrezikon deri në 12 vite burg. Gjithashtu pritet vendim për Ergi Karaj, Stiven Murati,Xhonatan Çekrezi.

Ngjarja e rende ndodhi më 16 maj 2023 në qytetin e Gramshit.