Egzon Haziri, 30 vjeç ka mbetur i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Prishtinë.

Sipas medieve në Kosovë, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Jeronim De Rada”.

Si pasojë e një konflikti mes disa personave, 30-vjeçari humbi jetën, ndërsa dy persona të tjerë, mes tyre një kalimtare e rastit kanë mbetur të plagosur.

Autorët e dyshuar janë vëllezërit Naim Berisha 39 vjeç dhe Ahmet Berisha 29 vjeç.

E gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti mes grupit të të dyshuarve Berisha dhe grupit të viktimës.

Në përleshje e sipër është përdorur edhe arma e zjarrit, ku si pasojë mbeti i vrarë Egzon Haziri, teksa plagë mori edhe një person që ishte me të, si dhe një kalimtare e rastit.