Ylli i filmit “Peaky Blinders”, Paul Anderson dukej shumë larg personazhit të tij në një ditë me shi në Londër.

Aktori, 48 vjeç, i mbështjellë me një kapuç të trashë shihet duke marrë ushqim nga një furrë buke.

Aktori i cili luan rolin e Arthur Shelby, u deklarua fajtor për posedimin e kokainës dhe amfetaminave pas një seance të bollshme Boxing Day në Camden, Londër. Ai u gjobit me 1,345 £ muajin e kaluar pasi u paraqit në gjykatën e magjistraturës në Highbury Corner. Policët u thirrën në një pijetore rreth orës 18:30 më 26 dhjetor.

Aktori, i cili shfaqet së bashku me Cillian Murphy në dramën e famshme të BBC-së, pranoi se kishte drogë të klasit A, si dhe amfetamina të klasës B dhe dy substanca të klasës C me recetë.

Kuptohet se dënimi tani mund të shkaktojë “probleme të mëdha” për një film pasues të Peaky Blinders, i cili aktualisht po shkruhet nga skenaristi Steven Knight.

Një burim i tha MailOnline se mund të ketë një “ndikim të rëndësishëm” në vazhdimin e filmit me metrazh të gjatë. Burimet thanë se dënimi do ta bëjë të vështirë “ripërtëritjen e rolit” të Arthur Shelby, pavarësisht se ai është një personazh kryesor.

“Opsioni i tretë do të ishte anulimi i të gjithë çështjes”, shtuan ata.