Këngëtari shumë i dashur për publikun grek dhe jo vetëm, Vasilis Karras, është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare, i cili ditët e fundit ishte i shtruar në reanimacion për shkak të COVID-19.

Artisti po luftonte prej dy vitesh nga kanceri, por pasi u prek nga COVID-19 gjendja e tij u rëndua.

Pasditen e së dielës ai ndërroi jetë nga një goditje në tru.