Autobusi përplaset me një veturë, tre të vdekur dhe 45 të plagosur

Postuar: 13/01/2018 - 09:00

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur, ku disa janë në gjendje të rëndë, gjatë një aksidenti që ndodhi sot mes një autobusi dhe një veture në Horomerice (lagje në periferi të Pragës), sipas burimesh policore.

“Përplasja ka shkaktuar tre të vdekur, shoferen e veturës dhe dy persona në autobus, që u përplas me një pemë pasi doli nga rruga për një arsye ende të papërcaktuar”, deklaroi zëdhënësja e policisë, Monika Schindlova.

Sipas një bilanci të ri, aksidenti ka shkaktuar gjithashtu edhe 45 të plagosur, mes të cilëve pesë në gjendje të rëndë. Policia ka arritur të evakuojë të gjithë personat që kishin mbetur të bllokuar në autobus.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjermania po vendos në punë inteligjencën artificiale për të luftuar korrupsionin.

   Prej kohësh konfliktet mes bandave të rrugëve janë kthyer në një problem për disa qytete britanike.

   Qeveria kolumbiane ka nisur përdorimin e dronëve për të evidentuar plantacionet ku prodhohet kokainë.

   Një uragan i kategorisë 3, nga niveli maksimal 5 po orientohet drejt Hawait dhe mund të përfshijë disa ishuj të arkipelagut amerikan n

   Tetë persona, 4 gra dhe 4 burra humbën jetën nga përmbytjet e sotme në zonën e Kalabrisë në Itali, nga një shi i rrëmbyeshëm.

   Mbi 2 milionë myslimanë u mblodhën në qytetin e shenjtë të Mekës për pelegrinazhin e përvitshëm 5-ditor.

Momenti i rrëzimit të urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin turk, Ankara.