Emrat/ Vriten dy vëllezër në Kosovë

Postuar: 09/03/2018 - 09:49

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur pak pas mesnatës së mbrëmshme në Malishevë të Kosovës.

Klan Kosova raporton se dy persona janë vrarë në fshatin Plloqicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Gjakovës, Lirie Podrimaj.

Rrathanat e ngajrjes së rëndë mbreten ende të paqarta, ndërsa RTK raporton se viktimat ishin vëllezër.

Sipas "Express", emrat e vëllezërve të vrarë janë Shani Maloku, 44-vjeçar dhe Bahri Maloku, 33-vjeçar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli sot ka takuar zëvendëspresidentin e Aleancës së Liberalëve dhe

   Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zgjedhur studiot e televizionit T7 për të folur për herë të parë, pas ratifikimit të

   Shefja për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka përshëndetur ratifikimin e marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi.

   Kryeministri Ramush Haradinaj pas ratifikimit të Demarkacionit ka falënderuar të gjithë deputetët për votën e tyre dhe ka thënë se tas

   Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.

   Vetëvendosja assesi nuk po lejon nisjen e seancës për ratifikimin e Demarkacionit. Megjithatë, këtë e pengoi sigurimi i Kuvendit.

Prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore të Prishtinës ka dhënë urdhër për deputetët që akuzohen se kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuve

Seanca parlamentare në Kuvendin e Kosovës mbi votimin e marrëveshjes së demarkaconit me Malin e Zi është ndërprerë dy herë për shkak të h

Kuvendi i Kosovës, i mbledhur në një seancë për miratimin e demarkacionit me Malin e Zi, ka shkuar në një pauzë të detyruar pasi disa dep

   Kanë rinisur në Bruksel bisedimet midis Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian.