Theret me thikë dhe vdes 17-vjeçari, plagoset kushëriri i tij

Postuar: 10/04/2018 - 20:26

   Një 17-vjeçar nga fshati Gjinovc i Suharekës, ka vdekur nga therja me thikë që ka ndodhur sot pas mesdite në stacionin e autobusëve në Suharekë.

Tre persona të dyshuar, të mitur, kanë sulmuar me thikë viktimën 17 vjeç dhe familjarin e tij një vit më të rritur.

Ky i fundit 18-vjeçar, është dërguar në spitalin rajonal të Prizrenit, ku është futur menjëherë në sallën e operacionit.

Ndihmë në këtë spital kanë kërkuar edhe dy prej tre sulmuesve të dyshuar, pasi gjatë përleshjes kanë marrë lëndime të lehta.

Viktimat dhe sulmuesit kishin pasur mosmarrëveshje edhe më parë.

Policia ka arrestuar tre të dyshuarit që janë po ashtu nga rajoni i Suharekës, dhe janë në procedura të intervistimit.

Gazeta Express ka arritur të mësojë se i mituri që ka ndërruar jetë dhe i plagosuri tjetër janë familjar të afërt të kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

Madje, viktima 17 vjeç, që ka ndërruar jetë pa mbërritur ne spitalin e Prizrenit, është edhe djali i vetëm i familjes.

Për këtë të fundit sipas infomacioneve që kemi marrë nuk është njohur si problematik, derisa ka vijuar mësimët në një nga shkollat e mesme në Suharekë.

Ndërsa, tre sulmuesit, siç ka mësuar Gazeta Express dhe T7, njihen si persona problematik dhe të padisiplinuar.

Kontakti me familjar të viktimave ka qenë i pamundur, pasi ne kemi qëndruar në Suharekë, shumë pak kohë pasi ka ndodhur rasti, dhe jemi informuar se familjaret përveçse të tronditur kanë qenë duke u përgatitur edhe për te hapur të pamën. /Gazeta Express

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot nga Budva porositi se Kosova do të formojë ushtrinë e saj dhe se Serbia nuk do të ketë të drejtë ve

   Në Kosovë, kryeministri Haradinaj tha se vendi ndodhet në ditët kritike të agjendës evropiane dhe sipas tij duhet bindur Bashkimi Evro

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Vatikani që ta njohë pavarësinë e Kosovës dhe të krijojë marrëdhënie diplomatike me shtetin

Bashkimi Evropian po ofron mundësi të mëdha për zhvillimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor, në këtë mes edhe për Kosovën, por këto mund

   Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të formohet sipas ligjeve të Kosovës.

Ministria e Punëve të Jashtme kosovare ka ndërshkaur të gjithë misionin diplomatik në Kanada, duke mos i dërguar buxhet në fund të vitit

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të sjellë deri te njohja e Kosovës si shtet të pavarur nga ana e Serbisë.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka kërkuar nga institucionet izraelite që të njohin pavarësinë e Kosovës.

Në orën 07:00 ka nisur takimi i kryeministrit Ramush Haradinaj me zëvendësministrat e qeverisë së tij.

Nuk do të jetë e largët dita kur Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës, thonë përfaqësuesit politikë në Prishtinë.