13 vendet më të pista në një avion (FOTO)

Postuar: 12/01/2018 - 12:38

Qindra njerëz grumbullohen në një kabinë vetëm pak minuta pasi qindra njerëz të tjerë kanë dalë jashtë saj, duke u kthyer kështu në një skemë për shpërndarjen edhe më të madhe të mikrobeve.

Duar të pasagjerëve që prekin dritaret, ulëset, kabinat e sipërme dhe shumë më tepër. Kur mikrobet prekin një sipërfaqe, ato mund të mbeten të gjalla atje për orë të tëra, dhe në disa raste edhe prej ditësh.

Bëni mirë t’iu hidhni një sy listës më poshtë: Në qoftë se do dini se ku janë mikrobet, mund të merrni hapat e duhur për të qenë të kujdesshëm dhe për t’i mbajtur ato sa më larg.

Bravat e tualeteve

Butoni për shpëlarjen e tualetit. Ka më tepër mikrobe, edhe se vetë tualeti

Batanijet dhe jastikët

Revistat që ka kompania

Vendi i bagazheve

Lavamani, mund të shpëlani duart, por bëni kujdes mos prekni lavamanin

Sediljet e lëkurës

Rregulluesit e ajrimit

Butonat për sistemin e sediljes

Tavolinat e sediljeve

Rripi i sigurisë

Ekrani

Perdet e avionit

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ky është momenti tronditës kur një vajzë hyri pa ftuar në dasmën e të dashurit të saj me një grua tjetër, duke ecur drejt altarit.

   Brejtësit e tërbuar kanë bastisur bankomatin e një banke në Indi, duke ngrënë mijëra dollarë kartëmonedha.

   Një incident gjatë lojës se kriketit, ka zbuluar sëmundjen e kancerit.

  Janë bërë shpesh virale në rrjetet sociale videot e prezantueseve të motit nëpër botë të cilat shfaqen super seksi.

   Aktorja e njohur Rudina Dembacaj ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të ëmbël nga pushimet e saj.

   Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Coritib

   Gjithnjë e më shumë meshkuj vendosin që pas martesës të mos mbajnë unazë dhe ndër ta janë edhe meshkujt më të fuqishëm të botës

   Kapelja që mbante Napoleon Bonaparti në betejën e Vaterlosë është shitur për 400 mijë dollarë në një ankand në Lyon të Francës.

Situatat e vështira gjatë transmetimeve live janë të pashmangshme por ajo që i ka ndodhur një gazetarje mund të ketë qenë tepër shokuese

Një bionde e bukur, e cila në mediat ruse u përshkrua si tifozja më seksi e Botërorit, është identifikuar si një yll i filmave porno.