13 vendet më të pista në një avion (FOTO)

Postuar: 12/01/2018 - 12:38

Qindra njerëz grumbullohen në një kabinë vetëm pak minuta pasi qindra njerëz të tjerë kanë dalë jashtë saj, duke u kthyer kështu në një skemë për shpërndarjen edhe më të madhe të mikrobeve.

Duar të pasagjerëve që prekin dritaret, ulëset, kabinat e sipërme dhe shumë më tepër. Kur mikrobet prekin një sipërfaqe, ato mund të mbeten të gjalla atje për orë të tëra, dhe në disa raste edhe prej ditësh.

Bëni mirë t’iu hidhni një sy listës më poshtë: Në qoftë se do dini se ku janë mikrobet, mund të merrni hapat e duhur për të qenë të kujdesshëm dhe për t’i mbajtur ato sa më larg.

Bravat e tualeteve

Butoni për shpëlarjen e tualetit. Ka më tepër mikrobe, edhe se vetë tualeti

Batanijet dhe jastikët

Revistat që ka kompania

Vendi i bagazheve

Lavamani, mund të shpëlani duart, por bëni kujdes mos prekni lavamanin

Sediljet e lëkurës

Rregulluesit e ajrimit

Butonat për sistemin e sediljes

Tavolinat e sediljeve

Rripi i sigurisë

Ekrani

Perdet e avionit

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   2 shishe parfumi i kanë kushtuar prangat një 49-vjeçari nga Durrësi.

E kuqja është ngjyra e pasionit, sinjal i alarmit dhe e reklamave, e cila na tërheq gjithmonë vëmendjen.

Nuk është një reklamë për një seri filmike apo diçka të ngjashme, në Tana Toradza, Indonezi ka me të vërtetë  një numër të madh familjesh

Ish-e fejuara e Lewis Hamilton, kampioni i botës në Formula 1, Veronica Valle ka dhënë një intervistë pikante për "The Sun", duke zbuluar

Disa peshkatarë janë gjendur vetëm një hap larg vdekjes.

   Deri para një jave, Jason Dodge ishte treguar përherë i kujdesshëm me kafshët. Nuk kishte future asnjë qen në shtëpi.

   Një asteroid gjigant pritet të kalojë pranë Tokës brenda dy javëve të ardhshme.

   Egla Harxhi e njohur në Shqipëri si “Miss Albania 2007” me deklaratën e saj se bashkëjeton me partnerin Ale de Basseville dhe me një v

   Atifete Jahjaga është presidentja e parë femër e Kosovës, e cila e mori postin që nga viti 2011.

Karrierën si modele e ka nisur që në vitin 1997 dhe në atë kohë ishte vetëm 18 vjeç.