Dhuratat e dasmës mbretërore shiten në eBay

Postuar: 22/05/2018 - 13:59

Ndërkohë që shumë vëzhgues të dasmës mbretërore të së shtunës shijuan dashurinë e çiftit, të tjerë panë shenja dollari. Një numër pjesmarrësish kanë nxjerrë në shitje në eBay çantat që morën dhuratë nga familja mbretërore.

34 çanta dolën në shitje në faqen e internetit që prej mëngjesit të së martës, dhe çmimet varionin 150 dollarë deri në 13,552 dollarë. Të gjithë fanatikët e familjes mbretërore kanë mundësi të kenë një kujtim nga dasma.

Çantat me dhurata iu dhanë 2,640 anëtarëve të publikut që u ftuan për martesën e Dukë Harry-t dhe Dukeshë Meghan në Windsor Castle të shtunën. Ndërsa të ftuarit ishin 200 njerëz nga organizatat bamirëse, 100 nxënës dhe 610 banorë të Windsor.

Çfarë kishte brenda çantës:

1. Ishin të vendosura inicialet "HM", data dhe vendi i dasmës

2. Broshurë e rendit të shërbimit

3. Një magnet dekorues për frigoriferët

4. Çokollatë në formë monedhe ari

5.  Kartolinë

6. Shishe me ujë

7. Një kupon me 20 për qind ulje në dyqanin e dhuratave në kështjellën Windsor

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në prag të Ditës Botërore të Refugjatit, Papa Francesku dhe Selia e Shenjtë në Vatikan ka nderuar emigrantin shqiptar Petrit Kozeli me ti

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote.

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Rochester, Nebraska-Linkoln dhe Notredame marrëdhënia mes vëllezërve dhe motrave i mbron fë

   Ky është momenti tronditës kur një vajzë hyri pa ftuar në dasmën e të dashurit të saj me një grua tjetër, duke ecur drejt altarit.

   Brejtësit e tërbuar kanë bastisur bankomatin e një banke në Indi, duke ngrënë mijëra dollarë kartëmonedha.

   Një incident gjatë lojës se kriketit, ka zbuluar sëmundjen e kancerit.

  Janë bërë shpesh virale në rrjetet sociale videot e prezantueseve të motit nëpër botë të cilat shfaqen super seksi.

   Aktorja e njohur Rudina Dembacaj ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të ëmbël nga pushimet e saj.

   Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Coritib

   Gjithnjë e më shumë meshkuj vendosin që pas martesës të mos mbajnë unazë dhe ndër ta janë edhe meshkujt më të fuqishëm të botës