Prodhohet tiramisuja rekord 267 metra

Postuar: 12/02/2018 - 16:38

E shtuna ka qenë mjaft e ëmbël në qendrën tregtare "Tiare" në Villesse ku u prodhua tiramisuja më e gjatë në botë.

Kjo është konfirmuar nga gjyqtari i Rekordeve Botërore Gines në Londës.

Tiramisuja rekord është 267 metra e gjatë.

Impersionuese është edhe sasia e përbërësve të recetës, ku janë ndarë më shumë se 6 mijë pjesë të shpëndara falas për të pranishmit: 3 mijë vezë, 400 litra krem mascarpone, 400 kilogramë biskota me biskota dhe 420 litra kafe të përgatitur në moka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur vjen puna te syzet e diellit zakonisht bëhemi shumë tekanjozë.

Historia me të cilën u mbyll programi “Dua të të bëj të lumtur” këtë të shtunë, kishte në qendër të vëmendjes një nuse… Flora kish ardhur

   Ka mbaruar… Supermodelja Alessandra Ambrosio dhe Jamie Mazur i kanë dhënë fund lidhjes 10-vjeçare.

   Votimja kishte zgjedhur programin “Dua të të bëj të lumtur” për të rrëfyer historinë e dashurisë së saj.

“Bugatti Chiron” është një makinë unike për çdo blerës dhe mund të personalizohet me elemente të dallueshme të ndryshme për këdo që e ble

Restoranti i parë nënujor në Europë do të hapet në fillim të vitit 2019 në Lindesnes, në jug të Norvegjisë.

   Replikat dhe kundëreplikat mes analistit Mustafa Nano e prezantueses Ilda Bejleri mesa duket nuk do të mbyllen me kaq, kjo pas shpërth

   Lufta e inxhinierëve për të arritur shpejtësinë maksimale në automjete vazhdon dhe Hennessey Venom F5 do të pajiset me 2 turbo të tjer

    “Kur ngjiten në skenë është shumë errësirë dhe nuk e dallon dot se sa të dehura janë”, ka thënë striptisti që e ka parë vete