Rudina Xhunga paralajmëron kthimin në ekran: U lodha me 4 të ftuar që zihen

Postuar: 02/04/2018 - 09:41

Rudina Xhunga është një nga gazetaret më të vjetra të televizionit.

Ajo ka plot 20 vite në ekran edhe pse aktualisht nuk është prezente me ndonjë projekt, që prej largimit të saj nga Vizion Plus.

E ftuar në emisionin “Thumb”, Rudina ka rrëfyer se tashmë në karrierën e saj është koha për ndryshim, kjo jo vetëm për shkak se gjërat kanë ecur, por edhe sepse ajo vetë është lodhur nga emisionet në një studio me 4 të ftuar që zihen me njëri-tjetrin.

“Kur thua: Obobo çdo bëj të hënën”, kjo është gjëja që unë nuk e bëj dot më. Të jem në një studio, të marr 4 veta dhe të them hë zihuni tani.. Ti mund ta përdorësh për të marrë rrogën por për asgjë më shumë dhe uroj që emisioneve të tilla t’u vijë fundi shumë shpejt. E para gjë që do të bëj tani është që  do shkruaj për kohën që kam kaluar në televizion. Është viti i 20 në televizion, do të shkruaj për karrierën. Të gjithë bëjnë një party, unë do bëj një libër kontribues. Në shtator do filloj me një emision timin. Nga shtatori nis një projekt të  ri dhe nuk do të marr më rrogë nga një television. Projekti  ka të bëjë me fjalën.”, është shprehur Rudina duke na treguar kështu se shumë shpejt do të rikthehet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Që pas largimit të bujshëm nga “Top Channel”, moderatoren Jonida Shehu e kemi parë të shfaqet rrallë në ekranet tona. 

   Moderatorja  Klea Huta, e cila u bë e njohur si në emisionin “Gjeniu i Vogël”, para pak muajsh lajmëroi se do të do të niste një proje

Këtë radhë raportohet se janë jo pak, por 4 spikerë lajmesh që kanë vendosur të largohen nga "Top"-i.

Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një tjetër televizion gjeneralist, Tu

Një foto e shkrepur gjatë ditës së djeshme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e "

Si njeri i medias, me eksperiencë të gjatë dhe të sukesesshme, Blendi Fevziu e di mirë që kur përflitet shumë për një lajm, e mira do të

Është ndarë nga jeta ditën e enjte (31 maj) spikerja e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra në moshën 62-vjeçare.

Ishte 23 maji i vitit 2008 kur themeluesi i Top Channel-it, Dritan Hoxha, humbi jetën tragjikisht në një aksident automobilistik.

Motër File, murgesha që shërben në Fushë-Milot në bashkëpunim me Caritasin dioqezën Tiranë-Durrës arriti të fitojë 7.5 milionë këtë të di