Audiopërgjimi i Agron Xhafajt/ Deputeti i PS: I pavërtetuar, sulm politik ndaj ministrit

Postuar: 16/05/2018 - 14:35

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzon opozitën se po pengon çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian.

I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti socialist është ndalur tek audio përgjimi i publikuar nga PD, i cili implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në trafikun e drogës.

Ai tha se “Përgjimi është komplet i pavërtetuar”, teksa shtoi se “opozita po i bën reklamë të keqe Shqipërisë në prag të hapjes së negociatave”.

“Opozita kundërshtoi Fatmir Xhafajn që kur u emërua ministër i Brendshëm. Kështu që qëndrimi i tyre duke kërkuar dorëheqjen e tij, është politik. Kontriburi i Fatmir Xhafajt është thelbësor për reformën në drejtësi”, u shpreh deputeti Bushati.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenca e Shqipërisë ka reagur për vendimin e shpalljes “Qytetari Nderi” i Hasit, të Gafur Mazrekut, i cili plagosi me armë brenda amb

Sipas të gjitha gjasave kryqëzata e personalizuar e Edi Ramës për të bindur shtetet anëtare të BE që të hapin negociatat me Shqipërinë nu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar rreth vendimit të dhënies së tiutllit "Qytetar nderi" nga Bashkia

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PS-së e zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e hapur e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus,

Rinegociimi i marrëveshjes së detit me Greqinë ka pështjelluar sërish opinionin publik.

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p

Dekorimin e ish-deputetit Gafur Mazreku, i cili plagosi themeluesin e PD-së Azem Hajdarin në vitin 1997, ish-kryeministri Sali Berisha e

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Social

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij në qarkun e Dibrës, e pasdite është ndalur edhe në Klos.