Basha: Po i bëhet terror policor e mafioz bashkëpunëtorit X, Arta Marku kamikaze!

Postuar: 17/05/2018 - 11:09

Lulzim Basha denoncoi në parlament terrorin dhe presionet ndaj dëshmitarit x që shfaqet duke biseduar me Agron Xhafajn në audio-përgjimin që publikoi opozita.

Sipas kreut të opozitës, “Prej 72 orësh dëshmitari X dhe familja e tij janë nën presionin e tmerrshëm nga abndat dhe nën terror nga policia e Fatmir Xhafajt”.

“E gjithë policia është vënë pas familjes së dëshmitarit dhe vetë dëshmitarit. Operacion policor për ta bënë nën terror dëshmitarin. Nga e dinë policia dhe Fatmir Xhafaj se kush është dëshmitari X? Nga e dinë? Por kamikazet Marku dhe Prela nuk veprojnë se për këtë punë janë aty. Fatmir Xhafaj dhe Edi Rama kanë emëruar kamikazet e tyre në krye të Prokurorisë së Përgjithshme dhe në krye të Policisë së Shtetit”, u shpreh Basha.

Fatmir Xhafaj dhe Partia Socialiste e kanë mohuar audio-përgjimin që publikoi Partia Demokratike. Sipas kryeministrit Rama, është bërë analiza shkencore dhe ka dalë se përgjimi ishte i sajuar. Për këtë janë dërguar në prokurori dy deputetët dhe këshilltari i PD-së që dolën në konferencën për mediat duke e bërë publik përgjimin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Deputeti i PD, Edi Paloka ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj.

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama në një status të tij në Facebook ku shkruan: “Nga Bas

   Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake ‘Kurier.at’, ku ka folur për integrimin e vendeve të B

   Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama, i cili tha se

Pas konferencës së gazetarit që realizoi audiopërgjimin e Agron Xhafajt dhe Albert Veliut ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka tha se forca politike që ai drejton duhet të jetë gati jo vetëm për zgjedhjet vendore

Presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, organizoi një pritje me fëmijë dhe të ri

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, zotin Bujar Osm

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë