Gjendet i vdekur në makinë këngëtari i famshëm nga Maqedonia

Postuar: 08/07/2018 - 09:36

Këngëtari maqedonas Vlatko Ilievski, i cili përfaqësoi Maqedoninë në Festivalin e Këngës në Eurovision 2011, ka ndërruar jetë.

33-vjeçari është gjetur i vdekur në një makinë në Shkup mbrëmjen e së shtunës.

Më parë këtë javë ai festoi ditëlindjen.

Policia po heton për të zbuluar shkaqet e vdekjes së këngëtarit.

Vlatko përfaqësoi ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë në Eurovision me këngën Rusinka. Me 36 pikë dhe në vendin e 16-të në gjysmëfinalen e dytë, ai nuk arriti dot në finale.

Ai është një nga këngëtarët më të njohur të rock-ut të vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në 17 vjetorin e marrëveshjes së Ohrit, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev mbrojti sërish paktin me Greqinë për emrin duke thënë se

   Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk mund të ketë rivendosje të kufijve në Ballkan.

   Vetëm pak ditë pas tragjedisë që ndodhi në Greqi, një tjetër ishull është përfshirë nga zjarret.

   Zyrtarët grekë njoftuan se një grua 57-vjeçare ka ndërruar jetë teksa ishte nën kujdes intensiv në spital.

   Në mesin e debatit për rishikimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, Komisioni Europian shprehu mbështetjen për çfarëdolloj zgjidhjeje

   Tri persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë janë infektuar nga virusi i Nilit Perëndimor në Greqi, sipas njoftimit të Qendrës së Par

   Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka mbrojtur sërish tezën e rishikimit të kufijve me shqiptarët.

   Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaci për ndarje, shkëmbimin apo korrigjimin e kufijve e cila nuk po pranohet e nuk po mbështet

   Marko Gjuriç do të vizitojë nesër Kosovën.