Shkojnë me pushime, por humbin djalin. U bë copa nga motori i ujit

Postuar: 17/07/2018 - 12:44

   Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur për një familje britanike, e cila kishte zgjedhur Greqinë për të pushuar këtë vit, por teksa duhej të gëzonin e të shijonin, kanë humbur djalin 15-vjeçar në mënyrë tragjike.

Ata kishin marrë me qira një varkë dhe një motoskaf në ishullin e vogël të Paxit dhe ishin duke shkuar në portin kryesor të Gaios kur ndodhi tragjedia.

Gjithçka ndodhi kur 15-vjeçari humbi ekuilibrin e tij dhe ra me kokë dhe u plagos rëndë nga helika e motoskafit.

Ai u tërhoq përsëri në bordin e varkës nga familja e tij dhe trupi i tij i mbuluar me gjak u nxor në breg, ku mjekët e deklaruan të vdekur.

Një roje bregdetare konfirmoi se kishte pasur gjithashtu një alarm të kuq kundër udhëtimit midis Korfuzit dhe Paxit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në 17 vjetorin e marrëveshjes së Ohrit, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev mbrojti sërish paktin me Greqinë për emrin duke thënë se

   Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk mund të ketë rivendosje të kufijve në Ballkan.

   Vetëm pak ditë pas tragjedisë që ndodhi në Greqi, një tjetër ishull është përfshirë nga zjarret.

   Zyrtarët grekë njoftuan se një grua 57-vjeçare ka ndërruar jetë teksa ishte nën kujdes intensiv në spital.

   Në mesin e debatit për rishikimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, Komisioni Europian shprehu mbështetjen për çfarëdolloj zgjidhjeje

   Tri persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë janë infektuar nga virusi i Nilit Perëndimor në Greqi, sipas njoftimit të Qendrës së Par

   Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka mbrojtur sërish tezën e rishikimit të kufijve me shqiptarët.

   Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaci për ndarje, shkëmbimin apo korrigjimin e kufijve e cila nuk po pranohet e nuk po mbështet

   Marko Gjuriç do të vizitojë nesër Kosovën.