Aloe Vera lufton rrudhat

Postuar: 07/03/2018 - 12:52

Aloe Vera është një bimë popullore, e cila ruan ujin në gjethet e saj të trasha. Gjethet prodhojnë dy substanca, xhelin, i cili është pak a shumë ujë dhe disa lëndë të tjera ushqyese të përziera në të.

Më poshtë janë të listuara përfitimet që Aloe Vera sjell në pamjen tuaj:

1. Parandalon shenjat e parakohshme të plakjes

Rrudhat lindin me kalimin e moshës. Por ka edhe faktorë të tjerë që mund të përshpejtojnë procesin natyror. Aloe Vera ndihmon në parandalimin e këtyre shenjave të hershme të plakjes.  

2. Lufton aknet dhe pikat e zeza

Xheli Aloe mund të bëjë mrekulli në lëkurën tuaj duke luftuar aknet dhe duke pastruar shenjat që mbeten.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga ironitë më të mëdha në këtë botë është se ndonëse oksigjeni është një nga elementët më të bollshëm të kësaj toke, miliona njerëz

   Stina e shumëpritur e verës kërkon një vëmendje më të madhe për kujdesin ndaj shëndetit.

Sipas një studimi të bërë nga Universiteti i Cambridge në Angli, genet ndikojnë në vetminë dhe socializimin e një personi.

Duket se disa gjëra të cilat në përditshmëri nuk u kushtojmë aspak vëmendje nga ana shëndetësore, mund të rezultojnë fatale për ne.

   Me rritjen e temperaturave, freskinë e gjejmë tek pijet dhe lëngjet e ftohta.

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet kuleta në xhe

Anemia është një sëmundje që shkaktohet nga mungesa e hekurit ose si shenjë shoqëruese e një problemi tjetër shëndetësor.

Pema e frutit të bananes po rrezikon zhdukjen.

'Konsumimi i arrave rregullisht mund të përmirësojë spermën tek meshkujt', sipas një studimi.

Ushqimi është një nga gjërat më të bukura dhe të shijshme njëkohësisht që i dhurojmë vetes.