TIRANE – Një aksident automobilistik është shënuar që orët e para të ditës së sotme në kryqëzimin e unazës tek rruga “Vasil Shanto”. Një automjet tip ‘Audi’, me targa të Durrësit, është përplasur më një taksi, për pasojë kanë mbetur të plagosur dy pasagjerë të taksisë. 

Të plagosurit u dërguan menjëherë për në spital ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Sipas policisë shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë shpejtësia e madhe dhe mosrespektimi i semaforit. 

Në vendin e ngjarjes policia rrugore bashkë me policinë e komisariatit Nr.2.