Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në fshatin Pobrat të Dimalit.

Një motoçikletë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Si pasojë e aksidentit është plagosur rëndë drejtuesi i mjetit Marinel Kaja, 18-vjeç, i cili qarkullonte i vetëm dhe pa kokore mbrojtëse.

18-vjeçari është transportuar fillimisht drejt Spitalit Rajonal Berat dhe për shkak të gjendjes së rëndë është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, me dëmtime të shumta në kokë.

Efektivët e policisë, që kryen edhe këqyrjen e vendit të aksidentit, kanë konfirmuar se shkak është bërë shpejtësia me të cilën qarkullonte motoçikleta në kthesë, ku edhe ka humbur kontrollin.