Një aksident me pasoja fatale për jetën e një 54-vjeçari, ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premte në fshatin Vogovë të Gjakovës.

Lajmin për emdiat kosovare e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Ai ka bërë të ditur se viktima është shtetas nga Shqipëria, i cili dyshohet se ka humbur kontrollin mbi automjet dhe është vetëksidentuar.

“Rreth orës 19:50 kemi pranuar informatë për aksident trafiku në fshatin Vogovë- Gjakovë. Policia ka dalë në vend-ngjarje ku ngasësi i një automjeti dyshohet se ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe është vetaksidentuar. Për pasojë shoferi i automjetit (mashkull, shtetas i Republikës së Shqipërisë, i lindur në vitin 1969) ka humbur jetën”, ka thënë Elezaj.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit si dhe janë duke u ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore.