Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku një shqiptar ka përplasur më makinë një nënë 26-vjeçare dhe foshnjën e saj 8-muajshe. Për pasojë është arrestuar 46-vjeçari shqiptar. Dy të lënduarit ndodhen në spital, ku po marrin ndihmë mjekësore.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme , rreth orës 21:30, në via Roma, pjesë e zonës Alba Adriatica.

Mediat e huaja shkruajnë se 46-vjeçari shqiptar ka qenë duke drejtuar makinën tip “BMW”, ndërsa në vendngjarje ka qenë prezent edhe bashkëshorti i 26-vjeçares.

Nëna ndodhet e shtruar në spital pasi ka marrë një dëmtim në kokë, po ashtu edhe foshnja.