Një aksident është raportuar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Bëhet me dije se autobusi i linjës së ‘Unazës’ është përplasur me dy automjete të tjerë, në rrugën ‘Bardhyl’ në kryeqytet.

Njoftimi i Policisë: 

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 05.09.2023, në Rrugën Bardhyl, shtetasi R. M., duke drejtuar automjetin e tij, dyshohet se ka kryer parakalim të gabuar dhe është përplasur me një automjet të parkuar dhe me autobusin e linjës së Unazës, me drejtues shtetasin B. K.

Si pasojë e përplasjes ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.