Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në tunelin e Elbasanit.

Mësohet se shoferi i një makine ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe është përplasur me murin brenda në tunel.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.