Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Lushnje-Rrogozhinë.

Mësohet se një furgon në autostradë ka përplasur për vdekje një kalimtar.

Bëhet fjalë për një grua të moshës rreth 60 vjeç, e cila ka qenë duke kaluar autostradën Rrogozhinë-Lushnje mbi trafikndarësen e betonit është përplasur nga furgoni.

Viktima ende nuk është identifikuar.

Në vendngjarje ka shkuar policia dhe grupi hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjeve.