Kroçera "Amera" me 752 turistë sot në portin e Durrësit

05/11/2019 - 12:33

Sot në mengjes, në portin e Durrësit u akostua kroçera “Amera” me 752 turistë në bord.

Nga të dhënat e agjencisë së lundrimit “Intermed Shiping” pjesa më e madhe e turistëve janë nga Gjermania, 644 udhëtarë gjithsej; 86 të tjerë nga Luksenburgu, ndërsa nuk mungojnë edhe turistë nga Zvicra, Austria, Belgjika, Hollanda, Sllovenia, Italia, ShBA dhe Kanadaja.

Turistët e huaj u nisën të organizuar me autobuzë drejt qyteteve të Tiranës dhe Krujës, ndërsa një pjesë tjetër do të qëndrojë në Durrës për të vizituar qendrat muzeale dhe arkeologjike.

Anija turistike me gjatësi 204 metra lundroi gjatë natës së kaluar nga ishulli Santorini (Greqi) dhe u akostua sot rreth orës 7.30 në kalatën 5 të portit më të madh të vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është mbledhur këtë të premte Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Në dy vite ALUIZNI, sot Kadastra ka legalizuar 7100 apartamente dhe 620.000 m² ndërtim në Tiranë.

Informacinet sekrete të Shërbimit Informatik Shqiptar (SHISH) janë të rrezikuara, nga sulmet kibernetike pirate.

Armët ilegale në duar të popullsisë në Ballkan ushqejnë krimin e organizuar e sulmet terroriste në Europë, thotë për DW Markus Bleinb

Sokol Sula ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit të Forcave të Sigurisë Portuale, në portin e Durrësit.

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3