Banesa e djegur/ Nënë e bir me plagë të rënda, zbulohet konflikti me kunatën

21/01/2018 - 14:22

Fillimisht u dyshua si zjarr aksidental, por tani shtëpia e familjes Hoxhallari në Vlorë është mbushur me efektivë policie që po e studiojnë si skenë krimi ngjarjen dhe po marrin në pyetje shumë persona.

Edhe vetë bashkëshortja e viktimës po merret në pyetje. Gjithashtu në polici janë shoqëruar edhe kunata e viktimës, që kanë pasur konflikt prej kohësh për një shumë lekësh të vjedhur nga bashkëshorti i saj që aktualisht ndodhet në burg, raportoi gazetari Enrik Mehmeti per BalkanWeb nga shtepia e shkrumbuar e viktimave.

Ekspertiza mjekoligjore përcaktoi shkakun e vdekjes së 43-vjeçarit, i cili ka pasur shembje në kokë, ndërsa 73-vjeçarja ka pasur shenjë në qafë.

Si pasojë e zjarrit që shkrumboi një banesë në lagjen "1 Maji" kanë humbur jetën nënë e bir, Selkie dhe Novruz Hoxhallari. Pritet që dy viktimave t’u bëhet një ekspertizë më e thelluar mjeko-ligjore.

I afërmi i tyre pak më herët i kontaktuar nga News24 dhe BalkanWeb ka treguar tmerrin pas ngjarjes tragjike.

"I gjetëm dy trupat e karbonizuar, në trupin e Novruzit u gjet edhe një cigare. Të qarat e fëmijës larguan nënën e të miturin nga banesa" është shprehur ai.

Nga dyshimet e para thuhet se banesa u përfshi nga flakët për shkak të kontaktit të rënë nga rrjedhja e bombolës me sobën me dru.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar Emiljano Shullazin me 14 vite burg për akuzat e gjobëvënies dhe krijim grupi të strukturuar kriminal

Shqipëria pranoi ftesën dhe mori pjesë në Operacionin e koduar “30 Ditë në Det” kundër krimit të ndotjes detare.

Viktimat e atentatit në Durrës para se të vriteshin darkuan me disa shokë në një lokal në periferi të Tiranës.

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Mal të Zi ditën e sotme, duke shkaktuar panik te banorët.

Emrin e “Azem Hajdarit” në Durrës e mban një shesh qendror por edhe një rrugë në qytetin bregdetar.

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se bashkia nuk do të tërhiqet nga projekti për Unazën e Re pavarësisht protestës së ban

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon seancën dëgjimore për Alma Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit të Vlorës.

Banorët e ‘Unazës së re” që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës për të dytën ditë me radhë kanë bllokuar rrugën përpara bashkisë, k

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellë

Dy ditë pas arrestimit nga Policia e Tiranës me qëllim ekstradimin në Itali për të vuajtur dënimin për trafik droge, Universiteti i Tiran