E vështirë të lëvizësh me makinë nëpër Durrës (FOTO & VIDEO)

10/02/2019 - 20:14

E diela në Durrës ka qenë një ditë mjaft e ngarkuar për drejtuesit e automjeteve. Pas stresit të shkaktuar prej qëndrimit në rradhë të gjata që u krijuan në mesditë në rrugën “Taulantia” deri në Currila, edhe mbrëmja duket se ofron të njëjtën panoramë.

Këtë herë, fotot dhe pamjet filmike na vijnë nga rrethrrotullimi pranë bustit të Azem Hajdarit, ku duket qartë se mjetet që qarkullojnë në këtë aks lëvizin me vështirësi, për shkak të morisë së madhe të autoveturave.

Ngrohja e motit në fundjavë nxorri qartë në pah problematikën me rrugët e Durrësit, që pas zgjerimit të trotuareve, ngushtimit të akseve kryesore dhe për më tepër vështirësisë për të gjetur një vend parkimi, të lëvizësh me makinë të kalit durimin.

Kjo ndodh në një kohë kur Durrësi përballet me numrin normal të automjeteve që qarkullojnë në rrugë, ndërkohë që situata pritet të përkeqësohet më ardhjen e pranverës dhe verës. Rradhë të gjata automjetesh në rrugën “Egnatia”, “Taulantia” apo “Aleksandër Goga” mund të jenë në muajt në vazhdim panoramë e zakonshme në qytetin bregdetar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pezulluar procedurën e tenderit për

Në prag të nisjes së sezonit turistik, Autoriteti Shtetëror i Sigurisë Portuale në Drejtorinë e Përgjithshme Detare, për të garantuar mba

Parlamenti i Hollandës ditë më parë votoi pro kthimit të regjimit të vizave për shqiptarët dhe këtë kërkesë ia përcolli qeverisë së saj,

Deti Adriatik nxjerr në breg, në Durrës, breshkën gjigande shumëvjeçare.

Ish-zëvendëskryeministrja teknike e PD-së, ardhur në detyrë pas marrëveshjes së bërë Rama-Basha, para zgjedhjeve të shkuara, ka paditur n

Mesazhi i Pashkëve Katolike këtë vit ka shkuar për politikën shqiptare dhe të gjitha palët që e përfaqësojnë.

10 ditë pas ngjarjes zbardhen të tjera detaje nga grabitja spektakolare në Rinas.

Pas ndryshimit të kreut të Doganave, sot ka ardhur radha e shkarkimit të drejtorëve rajonalë të doganave në vend.

Forca Ajrore shqiptare do te pajiset edhe me helikopterë “Black Hawk”, falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. 

Drejtuesja e prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj tha sot se reforma në sistemin e drejtësisë dhe ngritja e strukturave të posaçme ant