Mbledhja e Këshillit Bashkiak Durrës, një tjetër pikë shtohet në rendin e ditës

28/01/2021 - 10:51

Mesditën e sotme do të zhvillohet me mjetet e komunikimit elektronik mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak Durrës.

Krahas 10 pikave të rendit të ditës që janë të përfshira, një tjetër pikë është shtuar për t'u miratuar nga anëtarët e Këshillit Bashkiak.

Bëhet fjalë për miratimin e vendndodhjes së terminalit jugor të autobusëve.

"Pika 11. Shqyrtim dhe miratim i projekt-vendimit: Për miratimin e vendndodhjes së terminalit jugor të autobusëve në Bashkinë e Durrësit", thuhet në njoftimin zyrtar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pallati i sportit “Ramazan Njala” bëhet gati për nisjen e fushatës së vaksinimit.

Fatkeqësisht, 20 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit.

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar (SPAK) ka mbyllur hetimet për tenderin e ushqimeve të bërë nga Ministria e Mbrojtjes gja

Policia e Shteti ka ndëshkuar me masë administrative gjatë fundjavës 2953 shtetas që nuk kanë zbatuar masat anticovid, 2923 prej tyre për

Shumë shpejt fushata e vaksinimit për Covid-19 nis edhe në Durrës.

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi në takimin e zhvilluar me kampionin e Ballkanit, atletin Izmir Smajlaj, nënvizon se a

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet dhe paraqitur kërkesë për dërgimin në gjyq gjqyta

Rëndohet bilanci i aksidentit tragjik që ndodhi mesditën e djshme në autostradën Vlorë-Fier.

Arrestohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë” e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim

Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të mblidhet këtë të hënë për të diskutuar masat kundër përhapjes së pandemisë së Covid-19.