Nesër mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës, 8 pikat e rëndësishme që priten të miratohen

29/06/2020 - 11:23

Ditën e martë në orën 17:00, Këshilli Bashkiak i Durrësit do të zhvillojë mbledhjen e radhës, ku për herë të parë pas pandemisë do të takohen jo më përmes komunikimeve online, por në sallën e qendrës kulturore “Aleksandër Moisiu”, duke ruajtur distancat si dhe duke zbatuar protokollin e sigurisë.

Miratimi i rendit të ditës të mbledhjes:

1.Për miratimin e familjeve përfituese te ndihmës ekonomike nga fondi i kushtëzuar për bllok ndihmën ekonomike deri 6 % dhe fondi nga të ardhurat e bashkisë, për muajin qershor 2020.

2.Për miratimin e buxhetit shtesë të bashkisë durrës për vitin 2020

3.Për miratim rezolute “mbi marrjen e masave të veçanta për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë të shkaktuar nga covid-19, pёr parandalimin e dhunёs me bazё gjinore”

4.Për miratimin e programit të punës së këshillit të bashkisë Durrës për periudhën korrik 2020 – dhjetor 2020

5.Për miratimin e pakësimit të të ardhurave të vitit 2020 të bashkisë Durrës në shumën 750,000 lekë dhe kthimi i kësaj shume organizatës jofitimprurëse “World Vision Albania”.

6.Për miratimin e përdorimit të fondit prej 1’050’000 lekë pa tvsh, për blerjen e dy tuneleve dezinfektues, të cilët do të vendosen në hyrjen kryesore te bashkisë Durrës dhe qendrës kulturore “Aleksandër Moisiu”.

7.Informim i këshillit bashkiak mbi "raportin e monitorimit të zbatimit të buxhetit të bashkisë Durrës të vitit 2019"

8.Për miratimin e kryerjes së shërbimit të pastrimit të njësisë administrative sukth nga operatorët ekonomik

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat or click here to download the PDF file.

Click here to download the PDF file.

Lajme nga e njëjta kategori

Më 27 prill 2020, te rruga e tregut të makinave në Durrës, mbetën të vrarë në një atentat dy vëllezërit Besmir dhe Viktor Haxhia.

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se, rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19 gjatë muaj korrik vjen si rezultat i h

Komuniteti i Myslimanëve i Shqipërisë ka marrë disa masa parandaluese dhe vendime kufizuese në lidhje me jetën fetare duke parë gjendjen

Prej ditës së sotme kanë nisur aplikimet për shkollën e policisë për "Patrullë të përgjithshme".

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Kjo javë nis me një tjetër rekord të rasteve të reja me Covid-19.

Posta Shqiptare Sh.A Fililali Durrës do të fillojë shpërndarjen e pagesave të Personave me Aftësi të Kufizuara dhe kujdestarëve të tyre n

Ditën e sotme kanë nisur përgatitet për të rikthyer spitalin "Shefqet Ndroqi", ose siç njihet si Sanatoriumi, në COVID/2.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira, të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në zonat malore

Një ditë më parë konspiracionisti, Alfred Cako u shpreh se të sëmurët te Spitali Infektiv infektohen qëllimisht. Kjo deklaratë e tij ka s