Ngjarja makabre/ Olsi Çekiçi u shtrua dy herë në psikiatri, mjekët nuk i vendosën diagnozë

07/08/2020 - 16:35

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja makabre në Pogradec, ku Olsi Çekiçi vrau nënën e tij. Fqinjët e përshkruajnë 44-vjeçarin si person problematik dhe përdorues të lëndëve narkotike.

Abcnews.al raporton se Çekiçi ka qenë i shtruar dy herë në spitalin psikiatrik “Sadik Dinci” në Elbasan. 44-vjeçari ka qenë i shtruar në këtë spital në vitin 2017 dhe së fundmi ne muajin tetor të vitit 2019.

Çekiçi ka qëndruar ne spital rreth 10 ditë dhe mjeket nuk i kanë vëne një diagnozë, pasi Çekiçi kurohej si përdorues i lëndëve narkotike.

Ngjarja e rëndë që shokoi opinionin publik ndodhi pasditen e djeshme. Sipas të dhënave nga hetimi 44-vjeçari  e ka goditur të ëmën me dru në kokë. Më pas ai ka përdorur një mjet të quajtur (kosore) për t’i prerë asaj më pas kokën. Edhe vetë autori ka pësuar dëmtime në trup.

Sakaq, dyshohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur për shkak të një mesazhi që autori ka gjetur ne telefonin e vajzës së tij, të cilën do ta vriste nëse nuk do të ndërhynte gjyshja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) njofton se ditën e nesërme (data 30 shtator) do të mbyllen transmetimet televizive analoge në qarq

SPAK ka nisur të marrë në pyetje personat, në lidhje me hetimin për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Evidentohen dhe goditen 2 raste të zhvillimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, arrestohen në flagrancë 2 pronarë su

Paraditja mbetet me vranësira të shpeshta të cilat do të gjenerojnë rrebeshe shiu.

Bashkimi Evropian ka financuar 35,5 milionë euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës.

Mbledhja e përbashkët mes qeverise se Shqipërise dhe Kosovës do të mbahet në Tiranë.

Bashkia e Shijakut është ndër të parat që vlerëson transparencën e punës së saj në raport me qytetarët. Për këtë ajo vë në dispozicion të

Tre javë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit – kur Durrësi ishte ende një qytet ‘fantazmë’, kryeministri Edi Rama firmosi në emër t

Oficeri Hekuran Bregu është komanduar ditën e sotme në krye të Operacionit Forca e Ligjit.

Tarifa më të ulta për shërbimin funeral në Njësitë Administrative të bashkisë Durrës (ish-komunat).