Parashikimi i motit, 13 shtator 2020

13/09/2020 - 08:03

Sipas MeteoAlb, këtë të diel deri në orët e mesditës vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Por në vijim vranësirat do të shtohen, duke sjellë reshje të karakterit lokal në zonat malore të Shqipërisë. Orët e vona të mbrëmjes përmirësojnë motin dhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Familjarë dhe të afërm të Endri Dumanit kanë dalë sot për të pritur 12-vjeçarin në aeroportin e Rinasit pas shumë vitesh në kampin famëke

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame është shëruar nga koronavirusi,  pasi u infektua pak ditë më parë.

Gazetari Julian Kasapi ka rrëfyer arsyen pse Eva Dumani, motra e Endri Dumanit nuk pranoi të kthehet në Shqipëri bashkë me vëllain dhe ba

Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Kosovë, Bedri Elezi në një intervistë për

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas here do të zëven

Zbardhet dëshmia e francezit të shoqëruar në komisariatin e Lezhës, pas gjetjes së një jahti të braktisur në Shëngjin.

Floresha Rasha është gruaja që do të kthehet së bashku me 3 fëmijët e saj nga kampi Al-Hol i Sirisë.

Gjysmëhëna e Kuqe Siriane ka publikuar pamjet e para të operacionit për të sjellë në shtëpi 4 fëmijë dhe një grua shqiptare, që ishin në