Pas dorëheqjes së Sakos, Tatimet e Durrësit në pritje të drejtorit të ri

15/05/2019 - 20:42

Pas dhënies së dorëheqjes nga posti që ka mbajtur prej 6 vitesh në drejtorinë e Tatimeve Durrës, administrata e këtij institucioni është në pritje të emërimit apo komandimit të drejtuesit të ri.

Ditën e shtunë, 10 maj, u shpall zyrtarisht kandidatura e Valbona Sakos si kandidate e PS-së për bashkinë e Durrësit, ndërsa pasditen e sotme ajo u prezantua zyrtarisht në asamblenë e PS-së Durrës.

Në drejtorinë e Tatimeve, stafi është në pritje të drejtuesit të ri të kësaj dege.

Burime nga ky institucion bëjnë të ditur për DurrësLajm se ende nuk ka një emër kandidati. Madje i druhen faktit se drejtori i institucionit mund të emërohet nga Tirana, ashtu siç ka ndodhur me disa drejtori rajonale në Durrës javën e kaluar.

Një javë më parë u emërua në krye të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, dega Durrës, Liridon Pula dhe në krye të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, dega Durrës Ardit Tabaku. Të dy drejtuesit janë nga Tirana.

Emërimet e dy drejtorëve nga Tirana brenda dy ditësh u shoqëruan me pakënaqësi mes strukturave dhe anëtarësisë së PS Durrës.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i njohur Naum Shundi i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa, deklaroi se është ndjerë shumë keq pë

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në lidhje me shembjen e godinës së vjetër, ka reaguar Prokuroria e Posaçme ku

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë.

Duke filluar nga dita e hënë, hotelet në të gjithë vendin do të kenë akses për të aplikuar për hapjen e plazheve private.

Një ditë më parë, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Durrës u miratua lista parapake me emrat e 8782 qytetarëve, që pritet të përfitojnë g

462 qytetarë të Durrësit janë refuzuar për të përfituar dëmshpërblimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, megjithëse kanë aplikuar në pr

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 29-vjeçari i kërkuar për veprat penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale” dhe

Nuk dimë nëse ka qenë një moskoordinim mes institucioneve apo gabim i policisë në urdhrin e saj por brenda ditës së sotme Policia e Shtet

Jahti superluksoz Al Mirqab është ankoruar mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit.

Ministria e Shëndetësisë raporton se situata te Spitali Infektiv, ku po trajtohen të infektuarit me koronavirus nuk është shumë pozitive.