Radhë e madhe dhe mosrespektim i distancimit fizik te Prefektura, ndërhyn policia e Durrësit (VIDEO)

14/07/2020 - 12:12

Forcat e policisë së Durrësit kanë mbërritur para Prefekturës, ku ndodhet një numër i madh banorësh që po aplikojnë për grantin e rindërtimit, për të monitoruar situatën dhe për të shmangur grumbullimin masiv të njerëzve.

Këta qytetarë qëndrojnë në radhë që prej orëve të para të mëngjesit, ndërsa situata paraqitet shqetësuese pasi nuk po respektohet asnjë distancë sigurie. 

Pavarësisht se një pjesë e mirë e tyre kanë vendosur maska, ata ngjishen me njëri-tjetrin në një kohë kur apeli për distancimin fizik është më i fortë se kurrë, pasi shifrat e të infektuarve të rinj janë bërë alarmante.

Prej dy ditësh, po aplikojnë ata persona që jetojnë jashtë vendit por janë kthyer në Shqipëri, për të dorëzuar dosjet për përfitimin e ndihmës financiare për rikonstruksionin e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në katër shkolla 9-vjeçare dhe të mesme të Durrësit posti i drejtorit është vakant, për këtë arsye janë shpallur procedurat e konkurimit

Pas shpërthimit të pandemisë gjimnazi “Petro Nini Luarasi” dyert e shkollës i hapi vetëm në ditët kur u zhvilluan provimet e maturës.

Kolegjet dhe universitetet amerikane kanë muaj që diskutojnë për mënyrën më të sigurtë të mësimdhënies duke ndryshuar disa herë planet pa

Pandemia e Covid-19 në Shqipëri pritet të shtoje papunësinë dhe të verë në sprovë kapacitetet në sistemin shëndetësor. Këto janë gjetjet

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako kanë inspektuar sot punimet në një nga kantieret e ndër

Stuhia dhe reshjet e dendura të mëngjesit të sotëm, kanë pasur edhe anën e tyre pozitive.

Në kulmin e pandemisë Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit e drejtuar nga Mirlinda Karçanaj ka vendosur të hapë një tjetër

Ministria e Mbrojtjes do të vijojë ofrimin e bursave të plota, për studimet në akademitë ushtarake jashtë vendit, konkretisht në Turqi, k

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.