Sanitarja del me COVID, shkolla mbyllet në ditën e dytë. Edhe mësuesit dalin pozitivë

15/09/2020 - 12:31

Dita e dytë e sezonit të ri shkollor ka nisur me një lajm jo fort të mirë.

Sipas informacioneve të para, dyshohet se 12 mësues të kenë rezultuar të prekur nga Covid-19 në qytetin e Kolonjës. Pjesa më e madhe e tyre janë në shkollat e qytetit.

Sakaq është mësuar që pozitive ka dalë edhe pastruesja e shkollës, gjë që ka detyruar të gjithë mësuesit të kryejnë tamponin. Mësimi nuk do të zhvillohet në këtë shkollë deri në daljen e përgjigjeve të tamponit.

Raportohet që mësuesit kanë shfaqur shenja të virusit dhe janë izoluar në banesat e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për pedagogun e Shkencave Humane në Korçë, Alket Dino, i cili akuzohet për mitmarrje

Bombula e gazit është bërë shkaktare për shkrumbimin e një apartamenti në lagjen nr.17, pranë stacionit të trenit në Durrës.

Gjatë kontrolleve të policisë rrugore në aksin rrugor Elbasan-Tiranë në zonën e Saukut, janë evidentuar shoferë duke qarkulluar me shpejt

Ditën e sotme vendi jonë do të alternohet me kthjellime dhe vranësira gjatë paradites, duke sjellë herë pas herë shira të izoluar.

Votat për referendumin mbi shkurtimin e numrit e deputetëve dhe senatorëve kanë përfunduar për gati një javë, ku “Po”-ja fitoi bindshëm.

Covid-19 ishte shkak pse gazetari Erjon Skëndaj, mungoi për një kohë të gjatë në kronikat informative, apo lidhjet e drejtpërdrejta në Ne

Ambasadorët e BE në ditën Europiane të Gjuhëve i janë drejtuar me një mesazh qytetarëve të Shqipërisë për të respektuar masat ndaj COVID-

Pushteti vendor ka rritur ndjeshëm borxhet në pjesën e parë të vitit, ndikuar edhe nga situata e vështirë financiare e krijuar nga pandem

Bashkia e Durrësit ka reaguar zyrtarisht pas akuzave të ngritura nga kryetari i PD Durrës Ferdinand Xhaferaj lidhur me një pallat në lagj

Informacionet e marra nga Instituti i Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit dhe nga qendrat sinoptike homologe të vendeve fqinjë flasin për nj