“Video përvëluese”/ Zv ministrja thyen heshtjen: Një paturpësi pa limit

22/11/2019 - 20:49

Pak ditë më parë ka qarkulluar në disa portale një lajm për një video kompromentuese që thuhej se kishte si protagonist pikërisht ambasadorin Luigi Soreca dhe zv ministren e Brendshme, Romina Kuko.

Menjëherë portalet nxituan të gjenin foto nga aktivitetet e Soreca-s dhe Kukos si për t’i fryrë më shumë zjarrit.

Por pak më herët vetë Kuko ka thyer heshtjen me një deklaratë publike ku thotë “Jam e befasuar nga disa media që përgojojnë me një lehtësi të neveritshme emrin tim për hesap të luftës qorre me ambasadorët! Aludimet mbi foto takimesh publike ku kam pasur nderin të përfaqësoj qeverinë në krah të Ambasadorit Soreca janë një paturpësi pa limit që të le pa fjalë!”, shkruan zv.ministrja në rrjetin social Twitter.

E gjithë kjo vjen pasi në fillim të kësaj jave shpërtheu konflikti mes presidencës dhe kryetarit të KED, për gjykatën kushtetuese, dhe më pas Meta akuzoi disa ambasadorë si shërbyes të Ramës. Vetë zëdhënësi i Presidenti tha se do kishte video përvëluese.

Pas kësaj u nxitua aq shumë për atë se çfarë do të përmbante vidoja në fjalë sa u arrit deri në pikën se videoja mund të ishte intime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 27 janar 2020, UNDP/PNUD-i [inicialet në anglisht për “United Nations Development Programme” dhe në frëngjisht: “Programme des Nations

Adela Berisha u arrestua disa ditë më parë si bashkëpunëtore e grabitësit serial Astrit Thaçi, i cili akuzohet se ka kryer tetë grabitje

Pasditen e sotme mbi vendin tonë ka filluar shtimi gradual i vranësirave si pasojë e prishjes së kushteve atmosferike me kalimin e orëve.

Një grup vullnetarësh të shoqatës "Ishmi", në bashkëpunim me misionarët e Kishës Ungjillore, ditët e fundit kanë instaluar në fshatrat Gj

Kanë dalë para gjykatës së Durrësit çifti i bashkëpunëtorëve Astrit Thaçi dhe Adela Berisha, për t’u njohur me masën e sigurisë.

Gjykata e Shkallës së parë në Shkodër ka dhënë masën e sigurisë për anëtarët e grupit Bajri, në një seancë për rikonfirmim për të dyshuar

Ervin Mete, që më herët mbante postin e zëvendësministrit të Financave është emëruar në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare.

Operacioni Forca e Ligjit i ka kërkuar sot Ervis Martinajt të vetëdeklarojë pasurinë brenda 48 orëve, së bashku me argumentet dhe burimin

Anijet tregtare që kanë sjellë apo dërguar mallra nga Durrësi gjatë vitit 2019 janë ndalur në 72 porte të botës.

Kontraktori më i madh i Bashkisë së Tiranës, Shkëlqim Fusha pagoi fatura hoteli deri në 900 euro nata për nënkryetarin Arbjan Mazniku dhe