VIDEOLAJM/ Dezinfektimi total i tregut në Durrës, ja çfarë ndodhi sot

31/03/2020 - 22:01

Për të dytën ditë radhazi, tregu agro-ushqimor i qytetit të Durrësit iu nënshtrua dezinfektimit të plotë. Pamjet filmike dhe fotot e mëposhtme tregojnë se janë dezinfektuar tërësisht banakët, për të jenë gati për tregtarët që do të rikthehen të shesin pas ndërprerjes 4 dite, që nga ora 13.00 e së shtunës së javës së kaluar.

300 tregtarët e licencuar për të punuar aty, janë njoftuar se do të punojnë me rradhë, pra një ditë tregtarët e banakëve me numër tek dhe ditën tjetër tregtarët që kanë banakë me numër çift.

"Nesër, duke nisur nga ora 05.00, tregu do të jetë funksional. Njëkohësisht një numër i vogël tregtarësh do të shesin tek tregu i improvizuar tek shkolla “Leonik Tomeo”, tek i cili pritet të vendosen 20 banakë", bëri të ditur administratori i tregut, Edlir Çerri.   

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin se ishte dëmtuar sistemi TIMS.

Sot është Dita Botërore e Fëmijëve të Zhdukur, ndërsa ende nuk dihet fati i shumë prej tyre.

Gazeta franceze "Le Monde" ka shkruar për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Gazeta e cilëson një akt barbar të qeverisë.

Numri i rasteve të konfirmuara pozitivë në të gjithë vendin sot ka kaluar mbi 1 mijë.

Tom Blickman, një ekspert i reformës së politikës së drogës në Institutin Transnacional me qendër në Amsterdam, ka komentuar vendimin e q

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve të Humbur, Policia e Shtetit i është bashkuar fushatës sensibilizuese “Don’tBeAnEasyCatc

Deri në orët e mesditës, vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Europa Nostra i ka drejtuar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, një javë pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Një 12-vjeçare është larguar nga banesa e saj në lagjen nr.4 në Durrës.

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero i është përgjigjur pedagogut Erion Kristo i cili një ditë më parë tha: "Ajri të shëron?