VIDEOLAJM/ Dezinfektimi total i tregut në Durrës, ja çfarë ndodhi sot

31/03/2020 - 22:01

Për të dytën ditë radhazi, tregu agro-ushqimor i qytetit të Durrësit iu nënshtrua dezinfektimit të plotë. Pamjet filmike dhe fotot e mëposhtme tregojnë se janë dezinfektuar tërësisht banakët, për të jenë gati për tregtarët që do të rikthehen të shesin pas ndërprerjes 4 dite, që nga ora 13.00 e së shtunës së javës së kaluar.

300 tregtarët e licencuar për të punuar aty, janë njoftuar se do të punojnë me rradhë, pra një ditë tregtarët e banakëve me numër tek dhe ditën tjetër tregtarët që kanë banakë me numër çift.

"Nesër, duke nisur nga ora 05.00, tregu do të jetë funksional. Njëkohësisht një numër i vogël tregtarësh do të shesin tek tregu i improvizuar tek shkolla “Leonik Tomeo”, tek i cili pritet të vendosen 20 banakë", bëri të ditur administratori i tregut, Edlir Çerri.   

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.