Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia në Tiranë pasi bëri kallëzim të rremë për grabitjen e një çante me dokumente dhe me para në firmën ku punonte në Kashar.

B.M., 27 vjeç, banues në Tiranë, bëri kallëzimin në polici se i kishin vjedhur çantën me dokumente dhe me 190 000 lekë, në automjetin e firmës ku punonte, në lagjen “Mazreku”, Kashar.

Nga hetimet ka rezultuar se B. M. ka bërë kallëzim të rremë për vjedhjen e çantës me dokumente dhe para. Gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur dhe sekuestruar çanta për të cilën kishte bërë kallëzim. Gjithashtu, pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se shumën e parave, shtetasi B. M. e ka shpenzuar për lojëra fati.

Ai u arrestua për veprën penale “Kallëzimi i rremë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.