44 trupa të prerë në copa gjenden brenda një pusi

15/09/2019 - 14:11

Janë gjetur 44 trupa të prerë në copa brenda një pusi. Ngjarja makabër ka ndodhur në Meksikë, në shtetin Jalisco pranë Guadalajaras. Ka qenë era e keqe e kufomave që ka bërë që banorët të lajmërojnë autoritetet e zonës.

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur në Jalisco për të identifikuar 44 trupat e gjetur edhe pse kjo gjë ka qenë mjaft e vështirë.

BBC shkruan se mbetjet njerëzore janë gjetur të fshehura në 119 çanta të zeza. Pjesa më e madhe e trupave ishin prerë, kështu që autoritetet duhej të bashkonin pjesë të ndryshme për t’i identifikuar.

Shumë prej trupave ende mbeten të paidentifikuar. Jalisco është zemra e një prej bandave më të dhunshme të drogës në Meksikë. Kjo është gjetja e dytë më e madhe e trupave për këtë vit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga

Mbetet në shifra konstante bilanci ditor në Itali nga pandemia e koronavirusit.

Pamje irrituese nga SHBA. Një reporter i Deutsche Welles që raporton nga Mineapolis tronditet nga një e shtënë me armë.

Një aeroplan ka fluturuar mbi Detroit duke tërhequr disa pankarta të mëdha, ku shkruheshin fjalët e fundit të George Floyd para se të vdi

Prej ditës së sotme (3 qershor 2020), Italia hap kufijtë e brendshëm e të jashtëm.

Mijëra protestues në Paris kundërshtuan një urdhër të policisë për ndalimin e tubimeve si rezultat i koronavirusit, ndërsa u mblodhën të

Spanja, një ndër vendet europiane më të goditura nga pandemia e koronavirusit, sjell lajmin më të mirë të ditëve të fundit.

Emergjencat Civile në Itali raportuan një tjetër ulje të viktimave në vend në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit.

Raportimet e mediave në SHBA thonin se një polic dhe një para-ushtarak u goditën nga një automjet dje në Buffalo, New York, dhe u dërguan