92 viktima nga koronavirusi në Itali, 1502 të shëruar

25/05/2020 - 18:29

Numri i viktimave nga koronavirusi është rritur në 24 orët e fundit në Itali, ku humbën jetën 92 persona, nga të cilët 34 ishin vetëm në zonën e Lombardisë.

Një ditë më parë, u raportuan vetëm 50 të vdekur, por nuk pati shifra nga Lombardia, që është edhe rajoni më i goditur nga Covid-19.

Rastet e reja në 24 orët e fundit në Itali ishin vetëm 300, duke pësuar një rënie të madhe krahasuar me një ditë më parë, kur ishin 531.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 32,877 dhe numri i të infektuarve në 230,158. Persona aktiv me Covid 19 janë reduktuar në 55,300.

Numri i pacientëve të shëruar deri më sot ështe 141,981 dhe në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,502 të shëruar.

Pacientët që po kurohen në repartet e terapisë intensive janë reduktuar në 541. Deri më sot në Itali janë kryer 3 milionë e 462 mijë e 253 tamponë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri italian, Giuseppe Conte e gjykoi të mundur që gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur për shkak të pandemisë së COVID-19 dhe q

Dy ditët e fundit në Itali janë shtuar rastet e reja me koronavirus.

Një gjykatë turke tha të premten se ka anuluar një dekret qeveritar të vitit 1934 përmes së cilit ish-katedralja bizantike e Shën Sofisë

Drejtuesit e kompanisë britanike Telekom dhe Vodafone i kanë bërë një kërkesë Komitetit të Shkencës dhe Teknologjisë së Parlamentit në Mb

Presidenti francez, Emmanuel Macron i kërkoi kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu të heqë dorë nga çdo projekt për aneksimin e terr

Një vaksinë kundër koronavirusit që po zhvillohet në Rusi po jep rezultate shumë shpresëdhënëse.

Presidentja e përkohshme e Bolivisë, Jeanine Anez ka rezultuar pozitive me COVID-19 dhe është izoluar menjëherë.

Në shumë vende ka shpërthyer një valë e dytë infektimesh me koronavirus, ndërsa në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është regjistruar një

Policia në Seul të Koresë së Jugut ka gjetur trupin e pajetë të kryebashkiakut të qytetit, i cili u zhduk të enjten.

Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale me 1,5 gradë, në të paktën një nga pesë vitet e ardhshme, sipas