Anija merr flakë, 34 persona të zhdukur

02/09/2019 - 18:59

Mëngjesin e kësaj të hëne, një anije ka marrë flakë, duke rrezikuar jetën e dhjetëra personave, në vijën bregdetare të Kalifornisë. 

Të paktën 34 njerëz mendohet të kenë qenë në këtë anije, por deri më tani vetëm 5 prej tyre janë shpëtuar nga Forcat Speciale, e ndërsa personat e tjerë janë shpallur të zhdukur.

Mësohet gjithashtu se kjo anije ishte nisur në një eskursion 3-ditor, sipas detajeve të dhëna nga Santa Barbara, Departamenti i Zjarrit në Qarkun e Kalifornisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Katalonja po përjeton ditën e gjashtë të protestave të cilat nisën si reagim pas dënimit me 100 vite burg në total, të disa drejtueseve t

Mbi 500 mijë qytetarë të Katalonjës kanë protestuar për të pestën ditë radhazi pas vendimit të Gjykatës së Lartë spanjolle për të burgosu

Ovidio Guzman Lopez është arrestuar ditën e sotme nga policia, por vetëm për pak kohë pasi banda e tij e ka liruar menjëherë.

Një konflikt i ashpër ka shpërthyer në veri të Meksikës, pasi forcat e sigurisë kanë kapur një prej djemve të ish-udhëheqësit meksikan të

Franca i ka qëndruar vetos së saj kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Nënpresidenti amerikan Mike Pence u takua sot me Presidentin Tayip Erdogan në Turqi si pjesë e një misioni për të bindur Ankaranë të ndal

Katalonja duhet të mbajë një votim të ri për pavarësi nga Spanja, brenda dy viteve, tha kreu i qeverisë së rajonit.