Arrestohet nipi i bosit të mafias kataneze

21/02/2019 - 18:54

Dy eksponentë të klanit Cursoti Milanesi, të akuzuar si përgjegjës për një shantazh në dëm të një farmacie, janë arrestuar në Katania. Në pranga kanë përfunduar Alfio Napoli, 47-vjeç, nipi i bosit historik të Luigi Miano, i njohur si ‘Jimmy’ dhe Vincenzo Piazza, 43-vjeç.

Arrrestimi u bë në sajë të hetimeve të prokurës rajonale të antimafias të Katanias dhe seksionit të krimeve kundër pasurisë, për episodet e shantazheve nga segmentë të klanit “Curseti Milanese’ në dëm të pronarit të farmacisë.

Tg.com shkruan se farmacia ishte e detyruar të paguajë që në vitin 2009, përmes postës mujore, 200 euro në muaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet turke kanë urdhëruar arrestimin e 249 zyrtarëve në Ministrinë e Jashtme, pasi dyshohen se kanë lidhje me klerikun, Fethullah

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmërar ashpër Iranit, teksa tha se ky shtet do të shkatërrohet nëse përshkallëzohen edhe më sh

Zvicerianët në një referendum kanë votuar nëse duhet miratuar ligji që shtrëngon kushtet për zotërimin e armëve.

Kur na ndan edhe një javë nga zgjedhjet për Parlamentin Evropian, mijëra qytetarë kanë dalë në rrugët e Gjermanisë për të shprehur mbësht

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor.

Pas skandalit me videon e zv.Kancelarit të Austrisë Heinz-Christian Strache, Kancelari austriak ka kërkuar zgjedhje të parakohshme.

Një ish-oficer i CIA-s u dënua me 20 vjet burg për dhënie të informacionit që lidhet me sigurinë kombëtare një agjenti të Republikës Popu

Një varkë me 5.4 ton hashash është kapur në Kanalin e Sicilisë ndërsa mësohet se gjatë operacionit janë arrestuar 3 turq.