Babai shtyp me makinë të bijën 7-muajshe

14/10/2018 - 19:33

Një baba i pafat në qytetin Detmold të Gjermanisë është bërë vrasës i së bijës 7-muajshe pas një aksidenti të shkaktuar nga pakujdesia.

Sipas policisë, babai, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, doli nga shtëpia me dy fëmijët e tij 7 dhe 18-muajsh.

Teksa vendosi në sediljen e pasme të makinës fëmijën 18 muajsh, ai harroi pas makinës vajzën 7-muajshe të vendosur në pajisjen fiksuese për fëmijët.

Hipi në makinë, e ndezi dhe u nis. Fillimisht eci prapa. Në këtë moment vogëlushja mbeti nën gomat e makinës. E plagosur rëndë vajza u dërgua me shpejtësi në spital, por sipas medias gjermane nuk arriti të mbijetojë.

Babai dhe nëna e fëmijës kaluan shok psikologjik dhe u morën nën kujdes nga autoritetet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Parlamenti francez miratoi sot, në votimin e fundit të Asamblesë, dy propozimet shumë të përfolura kundër manipulimit të informacionit në

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës.

Katër persona humbën jetën në një sulm me armë në një spital në Çikago të Shteteve të Bashkuara.

Ish-kryetari i bashkisë së New York-ut Michael Bloomberg njoftoi se po i dhuron 1.8 miliard dollarë Universitetit Johns Hopkins, për të r

Gjermania do të ndalojë shitjen e armëve drejt Arabisë Saudite në shenjë proteste ndaj vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, përfshirë fu

Marrëveshja e negociuar me Londrën në lidhje me Brexit mori sot miratimin e 27 vendeve anëtare.

Shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave Nissan, Carlos Ghosn, ka përfunduar në pranga nën akuzën e mashtrimeve financiare.

Lordi meksikan i drogës, Hector Beltrán Leyva ka vdekur pas një sulmi në zemër në burg.

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”.

Një avion luftarak i Luftës së Dytë Botërore u rrëzua në parkingun e një kompleksi apartamentesh në Teksas, duke i marrë jetën dy persona