Një sulm me thikë ka ndodhur ditën e sotme (26 maj) në Lion të Francës, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona.

Sipas mediave ndërkombëtare, të plagosurit ndodhen në spital dhe për fat të mirë janë jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet franceze kanë vënë në pranga një person, si autor të dyshuar të ngjarjes. Shtetasi i arrestuar, është një emër i njohur për policinë, ndërsa ende nuk dihen motivet e këtij sulmi.