Itali, kapet sasia më e madhe e heroinës në 20 vitet e fundit

08/11/2018 - 10:52

Një sasi rekord heroine, nga më të mëdhatë e 20 viteve të fundit është sekuestruar në Portin e Xhenovas në Itali.

Operacioni i Antimafias italiane në bashkëpumin me policinë doganore dhe drejtorinë e antidrogës ka çuar në kapjen e 270 kg heroinë, fshehur në konteinerët që udhëtonin nga Irani drejt portit të Xhenovas.

Policia italiane pas zbulimit të sasisë së drogës, ka nisur operacionin e zbardhjes së përgjegjësve të organizimit e trafikimit të kësaj sasie të madhe heroine.

Në këtë operacion antidrogë u përfshinë edhe 4 shtete të tjera: policia e Zvicrës, Francës, Belgjikës dhe Holandës.

Gjatë ditës pritet të zbardhen më shumë detaje mbi këtë sekuestrim rekord heroine.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Popullariteti i Emmanuel Macron është rritur me 3% në muajin prill, pas zjarrit të rënë në Notre-Dame, në Paris.

Një varkë pasagjerësh u fundos të enjtenl në Liqenin e Kivus në lindje të Republikës Demokratike të Kongos, në Afrikë.

Gjysmë shekulli pas zbritjes së parë të amerikanëve në Hënë duket se është duke u bërë sërish garë për satelitët rreth tokës.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka bërë sot një deklaratë të “papritur”, duke pranuar humbjen e partisë së tij në Stamboll dhe duke

Motori i një Boeing 737 që operohet nga kompania ajrore ruse Utair mori flakë në pistë, pak momente përpara se të ngrihej në fluturim nga

Një 37-vjeçar, shtetas amerikan është ndaluar orët e fundit nga Policia e Nju Jorkut, pasi hyri në Katedralen San Patrick duke mbajtur me

Me "Rrugën e re të Mëndafshit", Pekini ka nxitur optimizmin në vendet e varfëra të Europës Lindore, gjë të cilës Brukseli nuk ka çfarë t'

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri.