Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Itali, mbi 20 mijë raste të reja dhe 253 viktima

26/02/2021 - 18:44

Italia vijon të regjistrojë rritje të infeksioneve me covid 19. Sipas të dhënave zyrtare, gjatë 24 orëve të fundit në shtetit fqinj janë regjistruar 20,499 raste të reja.

Situata vijon të jetë serioze edhe për sa i përket numrit të vdekjeve, ku raportohet për 253 të vdekur.

Që nga fillimi i pandemisë, në shtetin fqinj janë regjistruar 97,227 të vdekur dhe 2,888,923 raste të infektimeve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediat e huaja kanë publikuar videon, ku shfaqet momenti i rënies së raketës kineze në Oqeanin Indian.

139 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali, teksa nga janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus ng

“Për momentin, Komisioni Europian nuk e ka rinovuar kontratën aktuale për vaksinat anti-Covid të zhvilluar nga AstraZeneca, e cila sk

Përveçse po lufton dhe po humbet me mijëra jetë përditë përballë pandemisë, në Indi po përhapen edhe raste të një infeksioni mykotik që p

Bashkimi Evropian riafirmoi të shtunën mbështetjen për kompaninë Pfizer-BioNTech dhe teknologjinë e saj të re të vaksinave ndaj COVID-19,

Teksa e gjithë bota i ka sytë nga qielli për të parë se ku do të bjerë raketa kineze Mars Long Long 5B, mësohet se ajo ka hyrë në atmosfe

Italia ka hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Europian duke nisur nga data 15 maj.

Ditën e Europës më 9 maj nis një vit plot forume e diskutime qytetare për të ardhmen e BE-së.

Mbetjet e raketës së madhe kineze, që u lëshua në hapësirë javën e kaluar, pritet të hyjnë në atmosferën tonë pas mesnatës dhe orës 04:56

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka ngritur shqetësimin në lidhje me shpërndarjen e pabarabartë të va